Bez kategorii

Szybkie tworzenie prototypów

Profesjonalne drukarnie 3D pojawiają się obecnie w wielu polskich miastach. Póki co, z ich usług korzystają przede wszystkim firmy oraz instytucje. Technologia takiego wydruku przyniosła niewątpliwie największe korzyści branży motoryzacyjnej i komputerowej, ponieważ dzięki niej można tworzyć bardzo szybko różnego rodzaju skomplikowane elementy i są one odtwarzane w idealny sposób.

Możliwość wydruku własnego projektu

Wiele firm zajmuje się wydrukiem w takim formacie w sposób kompleksowy. Same wykonują projekt lub proszą o przesłanie własnego projektu. Cechuje je również szybkie prototypowanie, o którym więcej przeczytacie. Już następnego dnia można liczyć na to, że wykonany zostanie prototyp i klient będzie mógł się z nim zapoznać. To bardzo ważne, ponieważ dopiero po wydruku można sprawdzić, czy dany element jest faktycznie funkcjonalny i w odpowiednim formacie. Szybkie prototypowanie to niewątpliwa zaleta i warto szukać miejsc, które się w nim specjalizują.

Korzystanie z usług online

Coraz więcej profesjonalnych drukarni świadczy swoje usługi przez Internet. Można nawet z innego końca kraju wysłać do nich swój projekt i poprosić o wykonanie prototypu. Takie usługi świadczy na przykład Cube Inch, ale także inne firmy. Nowoczesne technologie oferowane przez współczesne drukarnie 3D dają naprawdę nieograniczone możliwości. Każdy może bowiem tworzyć całkiem nowe elementy i wykonywać je bez specjalistycznych przyrządów oraz zamawiania wielu małych i drogich części. Z pewnością w najbliższym czasie również nowe branże zaczną korzystać z takich możliwości.