Inne

Stylowe i nietypowe akcesoria dla kotów

Kocie zabawki, drapaki czy też legowiska znane są chyba każdemu, kto posiada takiego zwierzaka w domu. Różnego rodzaju akcesoria do pielęgnacji, zabawy czy karmienia dostępne są na szeroką skalę w sklepach zoologicznych. Jednak czasami natknąć się można na bardziej nietypowe akcesoria dla kotów, które są jednocześnie niezwykle przydatne. O jakich produktach mowa? Przekonać się można o tym, czytając poniższy artykuł.

Nietypowe akcesoria dla kotów – zabezpieczenia do drzwi i okien

Do nietypowych akcesoriów dla kotów zaliczyć można z pewnością specjalne zabezpieczenia i siatki do drzwi wejściowych. Otóż jak wiadomo niektóre koty, uwielbiają wybierać się na samotne wycieczki stąd też pozostawienie drzwi otwartych mogłoby skutkować wymknięciem się zwierzaka. Zastosowanie specjalnej siatki pozwala zapewnić kociakowi bezpieczeństwo i ochronę. Dobre akcesoria znajdziecie na https://cosyanddozy.com/47-akcesoria-dla-kota. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku umieszczania krat i siatek ochronnych w oknach. O ile drzwi pozostawiamy zazwyczaj zamknięte to okna zwłaszcza w porze letniej, są uchylone lub otwarte na oścież. A to zagraża życiu kota, gdyż ten może po prostu wypaść. Na szczęście w ofercie większości sklepów zoologicznych znaleźć można zabezpieczające akcesoria dla kotów takie jak siatki i kraty.

Drzwiczki i inne akcesoria dla kotów

Dość ciekawą propozycją dla posiadaczy kotów są specjalne drzwiczki, które pozwalają kotom wydostawać się z domu na zewnątrz. Takie akcesoria dla kotów montuje się na dole drzwi wejściowych, a to pozwala zapewnić kotu pełną swobodę. Większość modeli reaguje na mikrochipy wszczepione kotom, dzięki czemu kot może samodzielnie otwierać drzwi.