Bez kategorii

Soczewki i dopasowanie: czyli, jak wybrać gogle narciarskie?

Gogle narciarskie i snowboardowe są jednym z podstawowych elementów wyposażenia zimowego i powinny być wybierane z dużą starannością. Prawdopodobnie po źle dopasowanych butach nie ma nic gorszego niż brak możliwości zobaczenia czegoś podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Gogle narciarskie poc lub snowboardowe są po to, aby upewnić się, że masz idealny widok na teren i chronisz przed promieniami UV, wiatrem i zimnem. Odpowiednie soczewki i idealne dopasowanie do kasku to kolejna niesamowicie ważna rzecz, by zimowa przygoda była zgodna z oczekiwaniami. Pozwól nam pokazać Ci najważniejsze czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej pary.

Kolor soczewek – który będzie ok?

Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Obecnie soczewki występują w prawie wszystkich kolorach tęczy. Ale nie powinieneś wybierać zgodnie z własnymi preferencjami, powinieneś zdecydować o tym bazując na warunkach pogodowych. Nie chodzi tylko o kolor odcienia soczewki, ale także o transmisję światła widzialnego – to bardzo specyficzna funkcja, która pokazuje procent światła dozwolonego przez obiektyw spadający w okolicach 0% i 100%, a także jak duży kontrast występuje w Twoim otoczeniu. Dlatego ta liczba może zdecydować, czy w ogóle cokolwiek zobaczysz!

Idealnie dopasowane gogle narciarskie poc Oprócz soczewek, gogle narciarskie i snowboardowe składają się z ramy i paska. Rama gogli ma różne główne funkcje, ale przede wszystkim musi zaoferować Ci jak najwięcej komfortu, abyś Ty i Twoje gogle mogli zostań najlepszymi przyjaciółmi. Częścią Twojego komfortu jest odpowiednie dopasowanie ramy.