Inne

Jak pomóc psu, kiedy bolą go stawy?

Większości z nas wydaje się, że młodego psa nic nie boli i dopiero w podeszłym wieku może cierpieć na bolesność stawów, która utrudnia mu poruszanie. Dlatego tak wielu psich właścicieli jest zaskoczonych, kiedy lekarz zaleca im preparat na stawy dla psa młodego. Trzeba jednak pamiętać, że choroby powodujące bolesność stawów przytrafiają się również ludziom w młodym wieku. Wówczas sami sięgamy po różne środki, aby wspomóc nieco odbudowę naturalnego kolagenu. Aby psie stawy również zyskały swoją ruchomość, najlepiej jest zdecydować się na wykupienie psu zalecanych suplementów.

Kiedy preparat na stawy dla psa jest zalecany?

  • Jeżeli zwierzę dotychczas aktywne unika ruchu i podnosi się ociężale ze swojego miejsca.
  • Kiedy pojawiają się dolegliwości bólowe związane z nieprawidłową budową ciała lub dziedziczną chorobą stawów.
  • Kiedy z uwagi na zaburzenia immunologiczne zwierzę atakowane jest w młodym wieku zapaleniem stawów.

Oczywiście, taki preparat na stawy dla psa można też podawać profilaktycznie zwierzęciu, kiedy znajduje się już w starszym wieku. Niekiedy podają go również właściciele psów młodych, ale bardzo aktywnych fizycznie. Sprawdź yarrowiacanifelox.pl.

Na jaki produkt najlepiej postawić?

Obecnie wiele różnych mare oferuj preparaty wspomagające stawy psów i kotów. Najważniejsze zawsze to porównanie składu takich preparatów, aby wybrać ten najlepszy. Jeżeli skład preparatów jest podobny, wcale nie trzeba decydować się na ten droższy. Niekiedy cena wynika jedynie z opakowania lub znanej marki. Warto poprosić o opinię weterynarza.