Inne

Dlaczego warto stosować klej do metalu?

Współcześnie dostępnych jest wiele materiałów, które znacznie ułatwiają szereg prac konstrukcyjnych. Do tych cieszących się naprawdę dużą popularnością zalicza się bez wątpienia klej do metalu. Jeśli zostanie od odpowiednio dobrany, pozwoli na bezproblemowe połączenie metalu z innymi materiałami.

Jakie zalety ma klej do metalu?

Klej do metalu to świetna alternatywa dla tradycyjnych form łączenia metalu. Z powodzeniem można nim zastąpić śruby, nity czy zwykłe spawanie. Pozwala to na znaczne uproszczenie i przyspieszenie wykonywanych prac. Klej do metalu stosuje się naprawdę prosto i wygodnie. Do tego dochodzi stosunkowo niski koszt – łącząc poszczególne elementy za pomocą kleju, można sporo zaoszczędzić. Plusem zastosowania kleju jest także to, że miejsce łączenia elementów w przypadku wykorzystania kleju jest praktycznie niewidoczne, co przekłada się na dużą estetykę. Połączenia tworzone przez klej do metalu są solidne, mocne, trwałe.

Jakie metale może łączyć klej do metalu?

Dobry klej do metalu może być stosowany do łączenia elementów wykonanych z różnych rodzajów metalu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z jego pomocą łączyć żelazo, stal, aluminium. Sprawdza się on też w przypadku:

  • mosiądzu;
  • miedzi;

Dostępne na rynku kleje do metalu pozwalają także na łączenie blachy ocynkowanej. Z pomocą kleju można łączyć metal z innych materiałami budowlanymi. Wystarczy sięgnąć po taki klej, aby połączyć metal z drewnem, betonem czy gipsem.

O czym pamiętać, stosując klej do metalu?

Decydując się na zastosowanie kleju do metalu, trzeba pamiętać, że każdy z wykorzystywanych materiałów może mieć nieco inne właściwości. I tak na przykład klejenie aluminium nie nastręcza większych problemów, ale również łączenie stali szlachetnej wymaga nieco więcej cierpliwości i czasu. Bez względu na to, do jakiego metalu zamierzamy zastosować klej bardzo ważne jest, aby dokładnie oczyścić klejoną powierzchnię. Nie może znajdować się na niej brud czy osad. Powierzchnia musi zostać również odtłuszczona.

Klej do metalu to świetny materiał, którego zastosowanie nie jest trudne.